پروژه یاب

پروژه یاب چیست ؟

پروژه یاب یک مرجع و فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتال (Digital Goods) است و شما میتوانید هرچیزی که به صورت دیجیتال میخواهید خرید و یا دانلود کنید مثل ابزارهای لازم طراحی سایت (سورس‌کد و اسکریپت و قالب وردپرس و …) ، پروژه‌ها و قالب‌های آماده بازی‌ و اپلیکیشن، فایل های گرافیکی ارزشمند و … را از آن تهیه نمائید.

از کجا شروع شد ؟

از یک شکست!

بنیان گذار پروژه یاب جناب مهندس اکملی، جوان امروز و نوجوان سال ۹۰ با فکر ایجاد سایتی به منظور ارائه خدمت رسانی به دانشجویان، سایتی با نام کیوبایت را راه اندازی کرد. با توجه به عدم وجود رسانه‌هایی قدرتمند مانند تلگرام، اینستاگرام و … کیوبایت و عدم اطلاع دقیق از نحوه‌ی چنین وبسایت‌ها و تبلیغات و … بعد از یک سال با شکست مواجه شد.

بعد از آن مهندس امین اکملی با توجه به کسب علم بیشتر و تجارب بیشتر به کار خود ادامه داد و در این بین چند ایده‌ی مبتنی بر وب دیگری را ارائه داد که او را راضی نکرد. بعد از معرفی تلگرام و استفاده‌ی گسترده‌ی آن در کشور عزیزمان ایران ، ایده ای جدیدی در سر داشت. یک سایت با هدف خدمت‌رسانی به برنامه نویسان، توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایلی ،طراحان وب و … که برای کاربران و قشر مزبور ، بستری برای ارائه‌ی پروژه‌هایی که خودشان ساخته‌ و یا شخصاً بومی سازی کرده اند و کسب درآمد از فروش آنها.

این ایده همین پروژه یاب است.

نحوه کارکرد پروژه یاب

پروژه یاب با ایده‌ی اولیه‌ی فروش سورس‌کد و پروژه و سپس با الگو برداری از نمونه خارجی خود CodeCanyon راه اندازی شده است با این هدف که بازار بزرگی برای طراحان و برنامه نویسان باشد و روند فعالیت به گونه ای است که متخصصان (مثلا یک گرافیست) محصول خود را آماده مینمایند(مثلا طرح یک کارت ویزیت) و عرضه میکنند. کارمندان پروژه یاب بر روی محصول متخصصان قیمت گذاری میکنند و خریدار ها نیز بر اساس نیاز خود خریداری میکنند.

قیمت برآورد شده به مراتب پایین تر از حالت طراحی اختصاصی هست که این به نفع خریدار است و در فروش تعداد بالا به نفع فروشنده نیز است چون یک بار ایجاد کرده است و بارها فروخته است.

یک مزیت دیگر در روند پروژه یاب این است که محتوا (که قسمت اصلی هر وبسایت است) توسط فروشندگان تولید میشود و بازدیدکننده نیز از طرف همین فروشنده ها به سمت محصولاتشان هدایت میشود. پس محتوا و خریدار هر دو از سمت تولید کننده محصول به سمت پروژه یاب هدایت میگردد و این به معنی یک سایت با چرخه خودکار است.